Ü
Y
E
L
İ
K

İzmir'de Sağlık Terörü

İzmir'de Sağlık Terörü İzmir'de Sağlık Terörü

İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisine bu gece 01.00-01.30 saatlerinde gelen silahlı kişiler, acilde o sırada görev yapan 2 asistan doktorumuz ve ortopedi teknisyenini ateşli silahla tehdit ederek hasta başından uzaklaştırmışlardır. İçeride adli vaka olarak hastaneye getirilen ve tedavi görmekte olan bir hastanın yanına gidip sonrasında aynı hastaya kesici delici alet ile saldırmışlardır.

Yetersiz güvenlik personeli olması biz X Ray koyduk demek için konulmuş olan fakat hiçbir işe yaramayan cihazlar ile göstermelik iş görmekten vazgeçilmelidir. Hastaneye nasıl girebiliyorlar? Bizlerin can güvenliğini sağlamak sizlerin sorumluluğundadır. Yeterli güvenlik görevlisi sağlık kurum ve kuruluşlarına istihdam edilmeli bu eksiklik ne sağlık çalışanlarını ne de hastayı koruyamaz hale getirilmemelidir.

Artık yeter çalışma alanlarımızda güvenlik önlemi almak için kaç canımızı daha vereceğiz. Sağlık Bakanını ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkililerini acil olarak önlem almaya çağırıyoruz. Siyasi iktidar, bir an önce sağlıkta etkin ve bütüncül şiddet yasasını çıkarmalıdır. Olayı yaşayan sağlık emekçilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Derya UĞUR

Genel Sağlık-İş Genel Başkanı