Ü
Y
E
L
İ
K

GENEL SAĞLIK-İŞ’TEN AKBELEN'E DESTEK ZİYARETİ: “BU BİR HALK SAĞLIĞI SORUNUDUR. YAŞAM HAKKI EN TEMEL HAKTIR.”

GENEL SAĞLIK-İŞ’TEN AKBELEN'E DESTEK ZİYARETİ: “BU BİR HALK SAĞLIĞI SORUNUDUR. YAŞAM HAKKI EN TEMEL HAKTIR.” GENEL SAĞLIK-İŞ’TEN AKBELEN'E DESTEK ZİYARETİ: “BU BİR HALK SAĞLIĞI SORUNUDUR. YAŞAM HAKKI EN TEMEL HAKTIR.”

Muğla’nın Milas ilçesi İkizdere köyünde bulunan Akbelen Ormanı’nda kömürlü termik santrale yeni linyit kömürü yatakları açmak için ağaç kesimlerine 24 Temmuz’dan beri engel olmaya çalışan köylülere destek verdik.

Sendikamız Genel Sağlık-İş Genel Sekreteri Gazi Çeliker ve Örgütlenme Sekreteri Ali Demir Milas'ta açılmak istenen maden sahası için Akbelen Ormanı’nda yapılan ağaç kesimlerine karşı direnişe destek vermek için Akbelen'deydi.

Burada açıklama yapan Genel Sekreter Çeliker, “Bu bir halk sağlığı sorunudur. Herkesin yaşam hakkı vardır. Yaşam hakkı en temel haktır.  Yaşam hakkımız elimizden alınmasın. Akbelen Ormanları’na bugün sahip çıkamayanlar yarın bir nefes için muhtaç olduğunda nereye bakacağını hatırlasınlar. Burada katledilen doğadır. Burada katledilen çocuklarımızın geleceğidir. Geleceğimizi kararttırmayacağız. Geleceğimizi sermayeye teslim etmeyeceğiz.” diye konuştu.