Genel Sağlık-İş 13. Kuruluş Yıl Dönümünde Atamızın Huzurundaydı

Genel Sağlık-İş 13. Kuruluş Yıl Dönümünde Atamızın Huzurundaydı Genel Sağlık-İş 13. Kuruluş Yıl Dönümünde Atamızın Huzurundaydı

Sendikamız Genel Sağlık-İş 13. kuruluş yıl dönümünde Anıtkabir’i ziyareti etti. Anıtkabir ziyaretinde Sendikamız Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Derya Uğur, Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Denetleme Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyeleri ile Şube ve Temsilcilik yöneticileri yer aldı. Törende Konfederasyonumuz Birleşik-Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Yeşildağ, Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Dede, Büro-İş Genel Başkanı Alay Hamzaçebi ve Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Mücahit Dede ve Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu. 

Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Derya Uğur’un mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti. 

Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Derya Uğur, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı: 

‘Cumhuriyetimizin Kurucusu

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk,

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Sendikamız Genel Sağlık-İş'in 13. kuruluş yıl dönümünde huzurunuzda bulunmaktan onur duyuyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. yılında sağlık sistemimizin geldiği nokta kaygı verici olsa da Cumhuriyetin yetiştirdiği nitelikli insan gücü olarak bizler, tüm güçlüklere göğüs gererek; sizin başlatmış olduğunuz ulusal, kamucu, halkçı sağlık politikaları için mücadelemizi azimle sürdürmekteyiz. 

Tarihin karanlık dönemlerinden birinden daha geçsek de çözümün Cumhuriyetimizin temellerinde var olan ilke ve devrimlerinizde yattığının bilincindeyiz.

"Hiçbir şeye muhtaç değiliz. Yalnız tek bir şeye çok ihtiyacımız vardır: Çalışkan olmak." sözünüz bizim daima rehberimiz olmuştur. Bizler önümüze konan tüm engellere rağmen ülkemize hizmet etmek, nitelikli sağlık hizmeti üretmek için var gücümüzle çalışmaktayız. 

Genel Sağlık-İş olarak kurmuş olduğunuz Cumhuriyetin 100. yılında gururluyuz ve emanetinizin olan Cumhuriyeti nice asırlara taşımaya, ilke ve devrimlerinizi sarsılmaz bir inançla yaşatma kararlılığındayız.

Manevi huzurunuzda sevgi, saygı ve minnetle eğiliyoruz.’