Ü
Y
E
L
İ
K

GAZİPAŞA DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİNİN HUKUK TANIMAZ TAVRINA SESSİZ KALMADIK

GAZİPAŞA DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİNİN HUKUK TANIMAZ TAVRINA SESSİZ KALMADIK GAZİPAŞA DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİNİN HUKUK TANIMAZ TAVRINA SESSİZ KALMADIK

Sendikamız Genel Sağlık-İş Genel Mali Sekreteri Erman Açıkgöz, Gazipaşa Devlet Hastanesi’nde üyelerimizin yaşadığı mobbinge karşı yalnız olmadıklarını göstermek ve Sendikamız tepkisini dile getirmek amacıyla Antalya’daydı.

Gazipaşa Devlet Hastanesi’ni ziyaret eden Erman Açıkgöz, beraberindeki heyet ile birlikte Gazipaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Çelik ile görüşerek sorunları dile getirmek istedi.

Görüşmede hukuk tanımaz tavrındaki kararlığını sürdüren Başhekim Çelik, hakarete varan ifadelerde bulundu. Sendikamız Genel Sağlık-İş Genel Mali Sekreteri Erman Açıkgöz, “Hangi makamda olursa olsun tüm idarecilerin kanunlara uymak zorunda olduğu” hatırlatmasını yaparak görüşmeyi sona erdirdi.

Erman Açıkgöz ve beraberindeki heyet, hastanede yaşanılan hukuksuzlukları halka duyurabilmek için Gazipaşa Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması yaptı. Eğitim-iş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar ve Eğitim-iş Anamur Temsilcik yönetiminin de destek verdiği basın açıklamasında Sendikamız Genel Sağlık-İş Genel Mali Sekreteri Erman Açıkgöz, hastane yönetiminin hukuksuz uygulamalarına dikkat çekti. Başhekimin çalışma barışını bozan keyfi görevlendirmelere ve mobbing uygulamaya devam ettiğini ifade eden Açıkgöz, Başhekimi bu hukuksuz uygulamalardan vazgeçmeye çağırdı. Açıkgöz, “Haksızlık karşısında susmayacağız, yılmayacağız vazgeçmeyeceğiz. Hukuki kararlara uymayanlarla yargı önünde hesaplaşacağız” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından Gazipaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Çelik, beyaz kod vererek hukuksuz uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Sendikamız Genel Sağlık-İş Genel Mali Sekreteri Erman Açıkgöz ve beraberindeki Genel Sağlık-İş heyeti emniyetteki ifadelerinden ardından sevk edildikleri Gazipaşa Cumhuriyet Savcılığında ifade verdi.