Ü
Y
E
L
İ
K

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla ilk adımı atılan Kurtuluş Savaşı, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı sonunda zaferle taçlanmıştır. Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı’nda Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası, Türk ulusunun azim ve inancıyla birleşerek büyük bir zafere dönüşmüştür.

30 Ağustos Zaferi, Türk ulusunun tüm imkânsızlıklara karşı verdiği bağımsızlık mücadelesidir. Hiçbir olumsuzluk Türk ulusunun hedeflerine ulaşma konusundaki azim ve kararlılığını kıramamıştır.  30 Ağustos Zaferi ile tarihimizin akışı değişmiş; tam bağımsız, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. 30 Ağustos Zaferi ile şartlar ne kadar güç olursa olsun Türk ulusunun “esir edilemez” olduğu tüm dünyaya kanıtlanmıştır.

26 Ağustos 1922’de başlayıp 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı ile kazanılan zaferi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Bu eser (Büyük Zafer), Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz anıtıdır. Bu eseri yaratan bir milletin çocuğu, bir ordunun başkomutanı olduğum için sevincim ve mutluluğum sonsuzdur.” sözleriyle tanımlamıştır.

Ulusumuzun her türlü imkansızlıklara karşı verdiği bağımsızlık mücadelesinin bir sonucu olan Büyük Zaferin 101'inci yıl dönümünde, Genel Sağlık-İş olarak 30 Ağustos ruhunu en derin duygularla yaşıyoruz.

Genel Sağlık-İş; tam bağımsızlığına sahip çıkarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatmak için tüm çabayı gösterecektir. Bu anlayışla; Büyük Zaferi 101’inci yıl dönümünde coşkuyla kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz.

Dr. Derya Uğur

Genel Sağlık-İş Genel Başkanı