29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun! Açtığın Yolda Gösterdiğin Hedefe...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun! Açtığın Yolda Gösterdiğin Hedefe... 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun! Açtığın Yolda Gösterdiğin Hedefe...
Mustafa Kemal Atatürk,19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı Bağımsızlık Yürüyüşünü, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti adıyla demokratik şekilde örgütleyip meşrulaştırmış ve 23 Nisan 1920 tarihinde Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni açmıştır. 1921 Anayasasında “Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir” cümlesiyle de Cumhuriyet yönetiminin temel özelliği yansıtılmış sadece yönetim biçiminin adı konulmamıştır. Bu nedenledir ki Mustafa Kemal Atatürk,28 Ekim 1923 akşamı Çankaya’ da “Efendiler, yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz” demiş, “kuracağız” dememiştir.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk yönetiminde Türkiye Cumhuriyeti Bütünsel kalkınma yöntemiyle sanayi tesisleri kurmuş, köylüsünü kalkındırmış, kadını toplumsal hayata kazandırmış sağlık, eğitim, spor, kültür, sanat ve yaşamın her alanında tüm dünya tarafından örnek alınan bir ülke haline gelmiştir. Cumhuriyetimiz, kurulduktan 3 yıl sonra kendi uçağını üreten ve ihraç eden, kendi ürettiği aşılarla milyonları salgın hastalıklardan kurtaran, 15 yıl içerisinde ekonomisi %115 büyüyen bir ülke olmuştur.
Cumhuriyetin asırlık kazanımlarına ve değerlerine el uzatanlara karşı mücadelesinde hiçbir tereddütte düşmeyen Sendikamız Genel Sağlık-İş, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetinin 100. yılını kutlayan Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak ve yüceltmek kararlılığına devam edecektir. Atatürk’ün “Milli kahramanlık ve bilincin kıymetli eseri olan aziz Cumhuriyetin, bugünkü ve yarınki neslin demir ellerinde her an yükselip sağlamlaşacağına itimadım tamdır.” sözüne yürekten inanıyoruz. Atatürk’ün İlke ve devrimlerinin yılmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz.
Cumhuriyetimizin kurucusu Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını saygıyla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.