Ü
Y
E
L
İ
K

“SENDİKA İŞYERİ TEMSİLCİMİZİN” GEÇİCİ GÖREVLENDİRMESİNİN YÜRÜTMESİNİ DURDURDUK!

“SENDİKA İŞYERİ TEMSİLCİMİZİN” GEÇİCİ GÖREVLENDİRMESİNİN YÜRÜTMESİNİ DURDURDUK! “SENDİKA İŞYERİ TEMSİLCİMİZİN” GEÇİCİ GÖREVLENDİRMESİNİN YÜRÜTMESİNİ DURDURDUK!

Isparta Şehir Hastanesi Sendika İşyeri Temsilcimiz, Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Dekanlığına bağlı Prof. Dr. Timuçin Baykul Engelsiz Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine geçici olarak görevlendirilmiştir. Konudan haberdar olmamız üzerine Hukuk Müşavirliğimizin yoğun çalışmaları sonucunda hızlı bir şekilde Isparta 2. İdare Mahkemesi’nde “yürütmenin durdurulması” talepli iptal davası açılmıştır.

Isparta 2. İdare Mahkemesi, davamızı haklı bularak, söz konusu geçici görevlendirme idari işleminin hukuka aykırılığını tescillemiş, Sendika İşyeri Temsilcimizin geçici görevlendirilmesine dair idari işlemin YÜRÜTMESİNİN DURDURULMASINA karar verilmiştir.

Yürütmenin durdurulması kararının ardından üyemiz, kadrosunun bulunduğu Isparta Şehir Hastanesi’ndeki görevine geri dönmüştür. Genel-Sağlık-İş, yine büyük bir mağduriyetin önüne geçmiş, idarenin yetkilerinin sınırsız olmadığı, bizzat idareye bir kez daha gösterilmiştir. Genel Sağlık-İş, her zaman üyelerinin yanında olmaya devam edecek, keyfi ve hukuka aykırı idari işlemlere karşı mücadelesini daima sürdürecektir.